Üç Hacettepeliye, BAGEP 2023 ÖDÜLÜ

Bilim Akademisi tarafından 2013 yılında başlatılan ve kamu fonları yerine toplum desteğiyle yürütülen Bilim Akademisi Genç Bilim İnsanları Ödül Programı BAGEP'in 2023 yılı sonuçları açıklandı. Hacettepe Üniversitesi'nden üç öğretim üyesi BAGEP 2023 Ödülü almaya hak kazandı.

BAGEP 2023 çerçevesinde, Üniversitemiz Tıp Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Uğur Canpolat, Fen Fakültesi Kimya Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Bengi Özgün Öztürk ve Mühendislik Fakültesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Seniha Esen Yüksel Erdem ödüle layık görüldü.

Üstün başarılı genç bilim insanlarına verilen ve iki yıl araştırma desteğini de içeren bu ödüle, ilk kez 2016 yılında olmak üzere bugüne kadar Hacettepeli 13 genç akademisyen layık görülmüştür.

BAGEP Ödülü ve başvurusu, proje bazlı olmayıp, adayların başvuru sırasında en fazla 10 önemli yayından oluşan bir yayın listesinin yanında, ödülü alırlarsa yapacakları araştırmaları anlatan iki sayfadan fazla olmamak üzere bir araştırma programını da sunmaları gerekmektedir. İki sayfalık program içersinde adaylardan, başvuruya kadar yaptıkları araştırma vizyonlarını, kariyer planlarını sunmaları istenmektedir. BAGEP Ödülü, 40 yaşını doldurmamış bilim insanlarına verilmektedir.